Fabryka drzew – podsumowaniu projektu z “Cyrkiem do ludzi”

Listopad zakończyliśmy wyjątkowo wystrzałowo, bowiem stworzyliśmy pierwszy od bardzo dawna duży pokaz ogniowy, w którym wystąpiło 12 osób nie licząc obsługi technicznej.

“Fabryka drzew”, bo to o tym pokazie mowa, była naszą próbą stworzenia ciekawego pokazu ogniowego, który nie byłby za wszelką cenę nasycony kuglarstwem. To oznacza, że z pokazu zniknęła większość rekwizytów, takich jak kije, czy poiki i pozostały tylko te najbardziej potrzebne i uzasadnione w kontekście opowiedzianej historii – co samo z siebie było ciekawym wyzwaniem.

Historia spektaklu obraca się wokół fabryki pracującej w świecie gdzie wszystkie drzewa już dawno zniknęły, która zajmuje się produkcją drzew-atrap, “zalesiając” nimi teren wokół siebie. Wszystko przebiega zgodnie z planem, do czasu gdy pojawiają się niespodziewani intruzi…

Spektakl na różnych etapach tworzyło 16 osób, które w ciągu sześciu tygodni spotykały się razem na próbach i warsztatach. Pieczę nad tym trzymali doświadczeni artyści, a naszym celem było przeprowadzenie osób, które do tej pory nie miały przygód ze sceną, od początku procesu twórczego aż do jego zakończenia, czyli od stworzenia historii i scenariusza aż do finalnego występu 22 listopada 2018 r.

Projekt został sfinansowany dzięki regrantingowi pieniędzy z Urządu Miasta Poznania poprzez Centrum Inicjatyw Lokalnych – dziękuje za to wsparcie. Dziękujemy też za wyróżnienie naszego projektu na wydarzeniu podsumowującym regranting w Urzędzie Miasta.

“Fabryka drzew” nie została ukończona – mamy jeszcze mnóstwo scen i materiału, który nie znalazł się w spetkaklu i będziemy nad nimi pracować jak tylko wszyscy odpoczną i nazbierają nowej mocy twórczej. Chcemy, żeby ostatecznie stała się pełnowymiarowym spektaklem ogniowym wysokiej klasy, będącym eksploracją nieznanego, dziwnego świata gdzieś na pograniczu snu i klasycznej postapokalipsy, eksplorującego różne aspekty bycia człowiekiem zarówno w społeczeństwie jak i poza nim.

Autorem zdjęć w galerii jest Jerzy Pinkiewicz.

zobacz również:

Copyrights 2019 © Pro-Spin.pl